FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni Bentley V8 S'leri

03 Eylül 2013 15:36
Yeni Bentley V8 S'leri
Tweet It! Facebook

“Bentley Continental GT ve GTC V8'ler de 2014 için "tazelendi". Beygir gücü artık 528 HP olunca da, V8 isimlerine "S" eklendi.”

2012 yılının başıydı… Detroit'teki NAIAS fuarında Continental GT V8 ilk kez gösterildi. 8 silindirli Twin Turbo 4.0 litrelik motorlu yeni nesilContinental'ler, 507 HP ve 660 Nm ile sunulduğunda, hepimiz W12'lerin pabuçu dama atılacak demiştik. Fakat, o sözlerimiz, asıl bugün için geçerliymiş.

Yeni "S" kodlu V8'ler artık 528 beygir gücünde, yani 16 kW'lık bir kuvvet artışı söz konusu… Maksimum tork da 680 Nm'ye yakseltildi. 

0-100 km/h hızlanması da 0.3 saniye iyileştirilen GT V8 S, artık 4.5 saniyede akselerasyonunu tamamlıyor!..

Maksimum hızın da 303 km/h'den 309 km/h'ye yükseltildiğini de unutmadan söyleyelim.

Üstsüz Continental GTC'nin 0-100 km/h hızlanmasının 4.7 saniye ve maksimum hızının da 308 km/h olarak değiştiği, notlarımız arasında.

Coupe şeklinde menzil olarak 805 km'nin ekonomik kullanımla mümkün olabileceğini belirten Bentley yetkilileri, 10.5 lt/100 km'lik yakıt tüketiminin Convertible'de ortalama 10.9 lt/100 km olarak tutturulabileceğini iddia ediyorlar.

Coupe'nin CO2 emisyonui 246 gr/km, GTC'ninki ise 254 gr/km!.. Elbette V8'in yarısının "uyutuldugu" motorun V4 olarak çalışması sayesinde...

Ekstra gücün yanında 10 mm alçalan yürür aksam, önde yüzde 45 ve arkada yüzde 33 oranında sertleştirilmiş yaylar, güncellenmiş amortisörler, geliştirilmiş stabilite kontrol sistemi ve daha sıkı bir viraj denge çubuğu ile yol tutuşta da ciddi bir farklılık olacağını tahmin ettiğimiz V8 S'ler, ön ve arkadaki çok küçük tasarım farklılıklarından başka yeni 20 inçlik jant setleriyle tanıyabileceğiz.

Sürekli dort çekerli olması içinde gücünün yüzde 40'ını öne, yüzde 60'ını arkaya dağıtarak ilerleyen bu İngiliz Gran Turismo'su, artık gerçekten W12'leri unutturmayı başaracak.

Etiketler: Bentley V8 V8 S SuperSport VW Volkswagen british ingiliz IAA Frankfurt

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..