FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni C'nin AMG Görünümü

29 Aralık 2013 23:34
Yeni C'nin AMG Görünümü
Tweet It! Facebook

“Detroit NAIAS prömiyer listesinde, sadece yeni Mercedes-Benz C-Klasse değil, yeni "C"nin AMG paketlerinin de lansmanları yer alıyor!..”

W205 kodlamasına sahip yeni C-Klasse'yi, Detroit otomobil fuarına saklayan Mercedes-Benz, oraya yeni Orta Sınıf modelinin sportif paketlerini de götürüyor. 
AMG sportif paketiyle, klasik Mercedes panjurlu formuna gençlik katmak isteyen yeni "C", AMG "kit"li şeklinde özellikle aerodinamik gövde elemanlarıyla, sanki yeni "C"nin klasik şeklinden bambaşka bir modelmiş gibi duruyor.
Mat aluminyum ön alt spoiler'inden arka alttaki difüzörüne, 15 mm alçaltılmış gövde ve sportif şasisinden yükseltilmiş bagaj kapağına kadar, bu değişikliklerin sadece basit bir süs olmadığını gösteriyor.
Daha sert amortisörlerin de "sportif" sıfatını destekleyeceği AMG çizgisi, 18 inçlik 5 kollu AMG jantlarla ilk bakışta fark edilecek!.. Elbette, öndeki iki büyük AMG tarzı hava ağzını döhö önceden görmezseniz!..
Fakat, AMG paketli yeni "C"lerin en önemli donanımının Agility Select denilen, aracın tüm tepkilerini ve sürüş şeklini değiştiren kumanda ayrıcalığı olduğunu belirtmeliyiz.

Siyah Nappa kaplı üç kollu çok fonksiyonlu sportif direksiyon simidi, siyah deri döşeme, mat aluminyum kaplamalar, tam sportif koltuklar, aluminyum pedallar ve her yerde AMG logoları ise, yeni "C"lerin bu sportif çizgisini tamamlayacaklar.
Kabin içini ya da dış görünümü ayrı ayrı sipariş edebileceğiniz, yeni "C"nin AMG paketleri, vergiler hariç 5.000 Euro farkla sunulmaya başlanacak!..

Etiketler: Detroit NAIAS Mercedes C C-Klasse C-Class Mercedes-Benz AMG Sport Line Agility Select

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..