FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni Opel Dizeli

10 Mayıs 2014 01:23
Yeni Opel Dizeli
Tweet It! Facebook

“1.6 CDTI, özellikle Türkiye'de eksikliği fazlasıyla hissedilmiş, yeni nesil ekonomik Opel dizeli!.. Astra HB, yeni nesil dizel motoru ile liderlik ünvanını korumayı hedefliyor.”

‘’Sınıfının En Sessiz ve En Kuvvetli’’ dizel motoru iddiasına sahip 1.6 Astra HB, Sedan ve Sports Tourer modellerinde satışa sunuldu. Kompakt segmentinin en çok tercih edilen otomobillerinden Astra, iki farklı beygir gücü seviyesi ve farklı birçok ihtiyaca cevap veren donanım seçeneklerine sahip.

1.6 litrelik 136 HP ve 320 Nm tork üreten 6 ileri manuel şanzımanlı motor sakin çalışma karakteri ve düşük yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor. 100 km’de 3.9 litre yakıt tüketimine ve 104 gr/km emisyon değerine sahip.

110 HP ve 300 Nm tork üreten diğer manuel şanzımanlı dizel motor seçeneği ise 100 km'de 3.7 litre yakıt tüketimi ve 100 gramın altında CO2 emisyon değerine sahip.

1.6 litrelik 136 beygir gücündeki dizel motor Opel Astra HB modelinde Sport ve Cosmo donanım seçenekleriyle, Sports Tourer modelinde sadece Sport donanımıyla, Sedan modelinde Edition, Business, Sport ve Cosmo donanım seçenekleriyle satışa sunuldu. 110 beygirlik güce sahip dizel motorun başlangıç fiyatı 66.000 TL, 136 beygirlik güce sahip dizel motorun başlangıç fiyatı ise 71.000 TL. Astra HB 1.6 litre 136 beygir gücündeki dizel fiyatları 71.000 ile 77.000 TL arasında değişen Sport ve Cosmo donanımıyla satılıyor. Yeni Astra Sports Tourer modelinin tek donanım seçeneği Sport 81.000 TL. Sedan gövde tipinde ise Edition, Business, Sport ve Cosmo olmak üzere dört gövde tipi mevcut ve fiyatları 70.000 ile 82.000 TL aralığında. 1.6 litrelik 110 beygir gücündeki dizel motor seçeneği ise Yeni Astra HB modelinde Enjoy Active ve Sport olmak üzere iki donanım seçeneğiyle, Sedan modelinde Edition, Business ve Sport donanımları ile sunuluyor. Astra HB 1.6 litre 110 beygir gücündeki dizel fiyatları 66.000 ile 81.000 arasında değişiyor. Sedan gövde tipinde ise fiyatlar 68.000 TL ile 72.000 TL arasında…

Türkiye pazarında yılsonuna kadar 7 bin adetlik satış hedefleyen Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik Opel ürünlerindeki önemli bir boşluğun artık doldurulduğunu anlattı…
“Zafira Tourer ve Meriva modellerinde sunulan yeni nesil 1.6 litre dizel motorumuz, Astra ile Opel’in tüm ürün gamına yayılmaya devam ediyor. Yeni ürün ve motor-şanzımanlara sahip modellerimizi pazara sunmaya devam edeceğiz. 2016 yılına kadar 4.5 Milyar Euro tutarındaki yatırım ile 13 yeni motoru pazara sunarak motor portföyümüzün %80’ini yenilemiş olacağız.
Yeni ürün ve Yeni nesil dizel motorlarımız, Opel tarafından geliştirilmiş tümüyle yeni bir nesle atılan adımları simgeliyor. Yeni nesil motorumuzun en dikkat çeken karakteristiği Opel ürün gamımızın en sessiz ve sınıfının en güçlü motoru olması. Bizim için lokomotif misyona sahip olacak motorumuzu, Opel’in en çok satan modeli ünvanına sahip Astra’da sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Düşük yakıt tüketimini ve çevre dostu olma özelliğini sessizliğiyle birleştiren motorumuz ile 2014’te daha iddialıyız. Türkiye pazarında yeni dizel motora sahip Astra modelimiz ile bu yıl içerisindeki satış çıtamızı yükseltmeyi amaçlıyoruz.
1.6 litre dizel motorumuzu önümüzdeki yıl farklı modellerimizde otomatik şanzıman seçeneğiyle sunacağız. Dizel otomatik şanzıman seçeneğini segmentinin en çok tercih edilen otomobillerinden Astra modelimiz yanında amiral gemimiz Insignia ve geçen yıl en iyi dört çeker ödülü alan Mokka modelimizde sunacağız. ”

Özcan Keklik otomotiv pazarına yönelik sorulan soruya, kur ve faizlerde yaşanan yükselişlerin, ÖTV oranlarındaki artışın ve kredi işlemlerine yönelik getirilen sınırlamaların etkisiyle yılın ilk çeyreğinin geçen yıla göre %25 daraldığını ancak nisan ayı itibariyle pazarda bir toparlanmanın olduğunu ve sektörü ilgilendiren önemli etkenlerde bugünkünden farklı olumsuz bir gelişme olmadığı sürece yılsonunda 700 bin dolaylarında bir pazarın olacağını ifade etti. 

Opel’in geliştirdiği yeni nesil dizel motor 1.6 CDTI, 3.9 lt/100 km ve 320 Nm değerlerine sahip.
Tümüyle aluminyumdan oluşan gövdesi sayesinde yeni 1.6 CDTI motor, yeni Euro 6 emisyon standartlarını karşılıyor. Güçlü NOx Teknolojisi (LNT) kullanılarak Nitrojen Oksit (NOx) seviyeleri azaltıldı. Özel yapısı sayesinde bakım gerektirmiyor veya fazladan bir sıvı tankı bulunmuyor. Yeni motor yelpazesinin en dikkat çeken bir diğer karakteristiği ise şaşırtıcı derecede sessiz ve titreşimden yoksun olması. Overboost ile 320 Nm’ye varan anlık performans etkileyici. Yeni 1.6 CDTI dizel motor, ayrıca Start&Stop Sistemi’ni standart olarak sunuyor.
OpelAstra hatchback, notchback ve Sports Tourer modelleri için sunulan dizel seçeneği içinde, tümüyle yeni 100 kW/136 HPlik 1.6 CDTI göze çarpacak. En yeni nesil, tamamen alüminyum turbo ünitenin değişken performans düzeyleri 1,7 litrelik silindire sahip motorların yerini alarak Opel'in dizel portföyünde yeni bir çağ açacak.
Opel'in yeni nesil dizel motoru, Euro 6 emisyon standardına uyumu ile en temiz dizel olarak nitelendiriliyor. Motor, optimize edilmiş parça tasarımıyla gürültü ve titreşim üretiminde sınıfının en iyisi. Opel'in yeni 1.6 CDTI motoru sınıfında en sessiz dizel olması sebebiyle fısıltı sessizliğinde dizel adına layık görülmüş. Motorun güçlü ve temiz performansına yüksek basınçlı common rail sistemi, zayıf NOx giderici egzost son işlemi (LNT) ve kapalı çevrim yanma kontrolü özellikleri de eklenmiştir. Güçlü tepki sağlayan VTG (değişken türbin geometrisi) turbo şarjıyla birlikte bu özellikler motorların temel teknik unsurlarını oluşturuyor. 
Motor güçlü 320 Nm'lik maksimum tork üretiyor. Bu değer, önceki 130 HPlik 1.7 litre motordan yüzde yedi daha fazla. Ayrıca yakıt verimliliği de geliştirilmiş ve CO2 emisyonları daha az. 100 km’de 3.9 litrelik dizel motorda uygulanmış ve sadece 104 gr/km CO2'lik emisyon değeriyle 1.7 litrelik motordan yüzde sekize kadar daha az emisyon sağlıyor. Bu nedenle Astra 1.6 CDTI motorun Almanya'da A+ enerji tasarrufu etiketine sahip. Astra sıfırdan 100 km/h hıza 10.3 saniyede (notchback: 10.1 saniye); beşinci viteste 80'den 120 km/h hıza yalnızca 9.2 saniyede (notchback: 9.1 saniye, Sports Tourer: 9.9 saniye) ulaşıyor. En yüksek hızı 200 km/h. Opel’in, 1.6 CDTI motora yönelik Avrupa’daki üretim tesislerine yaptığı yatırım 50 Milyon Euro. 
97 gr/km CO2: 81 kW/110 HPlik 1.6 CDTI ise, yeni nesil turbo dizelin yazılımda bir düşük versiyonu… İlk kez Cenevre'de görücüye çıkmıştı. Düşük devirde yüksek tork özelliğine sahip bu motor, 300 Nm'lik maksimum tork üretiyor. NEDC testinde 100 km'de 3.7 litre dizel yakıt tüketimi sağlayan motor, 100 gramın altında CO2 emisyon değerine sahip. Emisyon değeri yalnızca 97 gr/km.
Astra hatchback, notchback ve Sports Tourer sıfırdan 100 km/h 12.0 saniyede ulaşıyor, en yüksek hızı ise186 km/h olduğu iddia ediliyor.

Etiketler: Opel Diesel yeni Astra Sports Tourer notchback 1.6 CDTI dizel hatchback NOx LNT Insignia Mokka

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!..

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..