FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Yeni S'e Brabus Damgası

25 Temmuz 2013 20:24
Yeni S'e Brabus Damgası
Tweet It! Facebook

“Mercedes-Benz yeni S-Klasse'yi BRABUS modifiyesiyle beygir gücünde 730'a ve maksimum torkta da 1.065 Nm'ye yükseltmeye ne dersiniz?.. Ya da maksimum hızı 325 km/h'ye çıkarmaya?.. ”

Fazla güçlü, fazla hızlı ve fazla özel!...
Mercedes yeni S-Klasse için BRABUS'un beklenen ilk modifikasyon seçenekleri resmen açıklandı...
Stuttgart'lı lüks sedanı tüm ayrıntılarında elden geçiren ünlü modifiye markası, ilk etapta 8 silindirli modeller içinbeygir gücünü 730'a ve maksimum torku da 1.065 Nm'ye yükseltebilen performans kitleri hazırladı.
Maksimum hızı 325 km/h'ye kadar çıkarmaya; 21 inçlik özel yapım jantlar, özel üretim lastikler ve kabin içinde de Mercedes'in bile sunduğu lüksün üstüne kavuşmaya ne dersiniz?..
BRABUS'un aerodinamizm geliştirme programı, W 222 model "yıldız"ı daha da sportif bir havaya sokarken, aracın dinamizmini de en üst seviyeye taşıyor. Başka modifiyecilerde pek rastlanmayan 3 yıl ve 100.000 km'ye kadar devam edecek BRABUS Tuning Garantisi de cabası!..
BRABUS'un diğer tüm Mercedes modellerinde olduğu gibi motor tuning çalışmaları, şimdi yeni "S" için de tekrarlanırken, V8 Biturbo motorlar için bu sefer farklı seçenekler oluşturulmuş. 
Enjeksiyon ve yanma için özel bir haritalamanın yanında "boost" basıncı için ciddi bir yükseltme ile "plug-and-play" BRABUS B50 - 520 PowerXtra CGI performans kiti, S500'ün 4.7 litrelik 8 silindirli BiTurbo motoruna ekstra 65 beygir gücü kazandırıyor.
Bu uygulamanın ardından beygir gücü 455'ten 520'ye değişirken, maksimum tork da 820 Nm'ye gelişiyor. Böylece 0-100 km/h akselerasyonun da  4.2 saniyede gerçekleşebileceği belirtiliyor. BRABUS Vmax unitesi de, aracın maksimum hız limitlerinin elektronik olarak 250, 275 veya 300 km/h olarak sınırlandırılmasını sağlıyor.
S63 AMG için ise ultra-güçlü tuning seviyeleri de sunulurken, ekstra 145 HP'den bahsediliyor. Normali 585 HP iken, BRABUS B63 - 650 PowerXtra CGI versiyonda 650 beygir gücünü 5.500 1/min devirde görmek de mümkün. Maksimum tork da 2.250 ila 3.750 1/min devir aralığında 700'den 1.000 Nm'ye zıplıyor!..
Ayrıca emme ve hava boruları şarjı için BRABUS Gold Heat Reflection sistemine sahip olan BRABUS B63S - 730 "high-performance" versiyonu, normal üretim iki Turbo ünitesinin çıkarılıp, yerlerine daha büyük kompresör ünitesinin takılmasıyla çok daha yüksek "boost" basıncı yaratabiliyor... Bu ektra yüksek güce gerekli olan daha iyi bir intercooler sistemi için bir düşük sıcaklık radyatörü, metal katalistli "free-flow" egzost sistemi ve 75 mm kalınlığında "downpipe"lar kullanılıyor. Elbette, motor yönetim sistemindeki çok özel BRABUS haritalamasını da söylemeyi unutmamalıyız...
BRABUS B63S - 730 motorları 730 beygir gücünü 5.300 1/min devirde sürücüsüne hediye ediyor. 1.065 Nm'lik maksimum tork ise, 1.750 ila 5.000 1/min devirde kesintisiz kullanılabiliyor.  Maksimum hızın 325 km/h'de BRABUS Vmax unite üzerinden elektronik olarak sınırlandırılmış olduğunu ve tümüyle sentetik MOTUL yüksek performans motor yağının tavsiye edildiğini de hatırlatalım. 

Tüm yeni S500 ve S63 AMG modellerindeki motor uyarlamaları ve normal motor tuningleri için BRABUS'un kontrollü kelebek supaplı spor egzost sistemleri de araçlara ekleniyor. Sürücüler, direksiyon simidi üzerindeki tuşa basarak V8 motorları "Coming Home" modu ya da "Sport" pozisyonunda kullanarak, en özel ve güçlü egzost sesinin keyfini çıkarabiliyorlar. 
En yüksek hızlarda ön ve arka akslardaki negatif "lift"i minimize etmek ve optimum aerodinamik dengeyi oluşturmak için de, BRABUS tasarım mühendisleri, rüzgar tünellerindeki uzun çalışmalarını, tüm ekstra performansa uygun ve şıklığı bozmayacak sportifliğe yakışacak gövde uyarlamasına ulaşacak şekilde tamamlamışlar. 
PUR plastikleri ve karbon fiberleri tarafından üretilmiş parçalarla lüks sedan dinamik bir görsel "upgrade"ten geçirilmiş.
Yeni S-Klasse için özel olarak üretilmiş 19, 20 ve 21 inçlik BRABUS Monoblock alaşım jantlar, en büyük lastik/jant kombinasyonunda forje ve ayna parlatmalı BRABUS "PLATINUM EDITION" Monoblock VI veya Monoblock F çaprak kollu jantlarla önde 9Jx21 ve arkada 10.5Jx21 ölçülerinde seçenek oluşturuyor. Continental, Pirelli ve YOKOHAMA'nın önde 255/30 ZR 21 ve arkada 295/30 ZR 21 lastikleri de BRABUS için özel olarak sunuluyor.

Tüm bunların üzerine dinamik yol tutuş için "high-performance" lüks sedana 1.5 cm daha alçak sürüş şansı veren BRABUS'un geliştirdiği AIRMATIC ya da Active Body Control özel kontrol modülleri de bulnuyor.

Bu kadar yüksek performans tekniğini yaşayacak BRABUS sahiplerinin kabin içindeki BRABUS logolu işlemeli BRABUS özel deri döşemesi, yumuşak fakat çok dayanıklı BRABUS Mastik derisi ve en iyi sınıf Alcantara olarak çeşitleniyor... Ve son olarak da Mercedes S-Klasse'nin kullandığı sistemleri bile "sollayan" BRABUS multimedia sistemi de satın alınabiliyor...

Sonuçta yeni S-Klasse'nin üzerine "ne yapılabilir" diye sorulduğunda, BRABUS'un verecek çok iyi cevaplarının oduğunu söylemeliyiz!..

Etiketler: Brabus W222 Mercedes Mercedes-Benz ultra power PowerXtra B63 B50 plug-and-play boost CGI tuning modifiye modification Gold Heat Reflection B63S high-performance Turbo BiTurbo free-flow downpipe Motul Yokohama Sport PUR platinum edition Continental Pirelli

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..