FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

510HP'lik Alfa Giulia

24 Haziran 2015 19:27
510HP'lik Alfa Giulia
Tweet It! Facebook

“Uzun süredir beklenen Alfa Romeo Orta Sınıf Sedanı Giulia, 2.9 litrelik V6 BiTurbo motorlu Quadrifoglio Verde versiyonuyla, üstelik 0-100 km/h 3.9 saniye iddiasıyla ortaya çıktı!..”

Anonima Lombarda Fabbrica Automobili, yani A.L.F.A, tam bugün 24 Haziran 1910'de kurulmuştu... 
Tam bugün, Alfisti'lerin doğumgününde 24 Haziran 2015'te ise, Alfa Romeo markasının tarihinde yepyeni bir sayfa açıldı!..
Arkadan itişli yepyeni Giulia, markanın yeni logosuyla birlikte gösterildi!..


'La meccanica delle emozioni' mottosuyla safkan İtalyan tasarımı, en yüksek kalite, yüzde 50/50 ağırlık dağılımı, benzersiz teknolojik çözümler ve en iyi ağırlık/güç oranı iddiasıyla...
Aslında bunları Ferrari ve Maserati'den çok iyi biliyoruz... Alfa Romeo'nun böylece safkan İtalyan sporçularına doğru yaklaştığını ve hatta yüzyıl öncesinin gerçek yarışçı Alfa'larını yeniden hatırladığını söylememiz gerekiyor!..
Arkadan itişli veya Quadrifoglio dört çekerli olarak sunulacak olan yeni Giulia, 105 yıllık markanın gerçekten hak ettiği değerlerle ortaya çıktı!..
Vites, fren, direksiyon ve hızlanma başlıklarında tüm rükiplerinden daha iyi olma iddiasına sahip olduğu belirtilen yeni büyük Alfa Romeo, Ferrari mühendisliğinde hazırlanmış 6 silindirli V yapılı motorunda BiTurbo ekstra besleme ile 510 beygir gücü sunuyor!.. Böylece hızlanma değeri de 0-100 km/h için 3.9 saniyeye olarak duyuruluyor!..
Stabilite kontrol sistemiyle birlikte çalışan Tork Vektörleme sistemi, yavaşlamayı en kısa ve dengeli hale getiren entegre fren sistemi ve yüksek hız "downforce" etkisini maksimize eden Active Aero Splitter ile de Ferrari ve Maserati'lerle akraba olduğunu vurgulayan Alfa Romeo Giulia, aluminyum, kompozit aluminyum ve plastik gibi ultra hafif malzeme kullanımı sayesinde gövde ağırlığını da minimize edebilmiş. 
Arese'deki yeni Alfa Romeo Müzesi'nde lansmanı yapılan yeni Giulia, hakkında çok daha ayrıntılı görsel ve bilgileri, Sizlerle daha sonra paylaşacağız!..

Etiketler: Alfa Alfa Romeo Fiat FCA Alfisti Giulia QV Quadrifoglio Verde D-Segment Orta Sınıf Quadrifoglio

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..