FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Altın Direksiyon

07 Aralık 2013 22:14
Altın Direksiyon
Tweet It! Facebook

“Batı Avrupa’nın en prestijli otomobil ödüllerinden Das Goldene Lenkrad'ın Türkiye töreninde Altın Direksiyon'lar, sahipleriyle buluştu.”

Auto Show dergisi tarafından 25 Kasım Pazartesi, organize edilen “Altın Direksiyon 2013” ödül töreni, 7 farklı kategoride toplamda 14 Altın Direksiyon heykelciğini sahipleriyle buluşturdu.

Doğan Burda Dergi CEO’su Mehmet Y. Yılmaz’ın evsahipliğinde geçen gece de Auto Show Dergisi Yayın Direktörü Erdem Kırım ve Auto Show Dergisi Yayın Yönetmeni Hırant Kasapoğlu da hazır bulundular. Altın Direksiyon 2013 Türkiye jürisi ise şu isimlerden oluştu; Posta Gazetesi ve CNNTürk’ten Hakan Çelik, Radikal Gazetesi Otomotiv Editörü Mehmet Ali Kantarcı, Türkiye Ralli Şampiyonu Volkan Işık, Doğa Koruma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Bahtiyar Kurt ve Auto SHOW Dergisi Yayın Yönetmeni Hırant Kasapoğlu.  

Gecede Avrupa Kompakt Sınıf birincisi Volkswagen Golf ödülünü Volkswagen Binek Araç Pazarlama Müdürü Çağrı Öztaş, Türkiye Kompakt Sınıf birincisi  Mazda 3 ödülünü Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Avrupa Orta Sınıf birincisi Audi A3 Sedan ödülünü Audi Genel Müdürü Gino Bottaro, Türkiye Orta Sınıf birincisi Mercedes-Benz CLA ödülünü Mercedes Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Avrupa Lüks Sınıf birincisi Mercedes-Benz S Serisi ödülünü Mercedes Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes, Türkiye Lüks Sınıf birincisi Maserati Ghibli ödülünü FerMas Şirket Müdürü Ferhat Albayrak, Avrupa SUV Sınıfı birincisi BMW X5 ödülünü BMW Satış ve Pazarlama Direktörü Ayhan Ölçer, Türkiye SUV Sınıfı birincisi Range Rover ödülünü Land Rover Satış ve Pazarlama Direktörü Faik Akkök, Avrupa Coupe/Cabriolet birincisi Jaguar F Type ödülünü Ortaklar Otomotiv Genel Müdürü Oral Güven, Türkiye Coupe/Cabriolet birincisi Porsche Cayman ödülünü Porsche Pazarlama Müdür Yardımcısı Gökçe Sönmez, Avrupa ve Türkiye MPV Sınıfı birincisi Citroen C4 Picasso ödülünü Citroen Türkiye Pazarlama Direktörü Nebi Erbaş aldı.

Altın Direksiyon’un en önemli ödüllerinden biri olan çevre dostu teknolojilerin seçildiği Avrupa Yeşil Direksiyon birincisi BMW i3 ödülünü Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız, Türkiye Yeşil Direksiyon birincisi Hyundai ix35 Fuel Cell ödülünü ise Hyundai Assan Genel Müdür Yardımcısı Eray Gazioğulları aldı.

Etiketler: Das Goldene Lenkrad Altın Drikseyon Auto Show Hyundei BMW Citroen yeşil grün green Porsche Jaguar Land Rover Maserati Mercedes-Benz Audi Mazda Volkswagen

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..