FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Altın Direksiyon

07 Aralık 2013 22:14
Altın Direksiyon
Tweet It! Facebook

“Batı Avrupa’nın en prestijli otomobil ödüllerinden Das Goldene Lenkrad'ın Türkiye töreninde Altın Direksiyon'lar, sahipleriyle buluştu.”

Auto Show dergisi tarafından 25 Kasım Pazartesi, organize edilen “Altın Direksiyon 2013” ödül töreni, 7 farklı kategoride toplamda 14 Altın Direksiyon heykelciğini sahipleriyle buluşturdu.

Doğan Burda Dergi CEO’su Mehmet Y. Yılmaz’ın evsahipliğinde geçen gece de Auto Show Dergisi Yayın Direktörü Erdem Kırım ve Auto Show Dergisi Yayın Yönetmeni Hırant Kasapoğlu da hazır bulundular. Altın Direksiyon 2013 Türkiye jürisi ise şu isimlerden oluştu; Posta Gazetesi ve CNNTürk’ten Hakan Çelik, Radikal Gazetesi Otomotiv Editörü Mehmet Ali Kantarcı, Türkiye Ralli Şampiyonu Volkan Işık, Doğa Koruma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Bahtiyar Kurt ve Auto SHOW Dergisi Yayın Yönetmeni Hırant Kasapoğlu.  

Gecede Avrupa Kompakt Sınıf birincisi Volkswagen Golf ödülünü Volkswagen Binek Araç Pazarlama Müdürü Çağrı Öztaş, Türkiye Kompakt Sınıf birincisi  Mazda 3 ödülünü Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Avrupa Orta Sınıf birincisi Audi A3 Sedan ödülünü Audi Genel Müdürü Gino Bottaro, Türkiye Orta Sınıf birincisi Mercedes-Benz CLA ödülünü Mercedes Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Avrupa Lüks Sınıf birincisi Mercedes-Benz S Serisi ödülünü Mercedes Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes, Türkiye Lüks Sınıf birincisi Maserati Ghibli ödülünü FerMas Şirket Müdürü Ferhat Albayrak, Avrupa SUV Sınıfı birincisi BMW X5 ödülünü BMW Satış ve Pazarlama Direktörü Ayhan Ölçer, Türkiye SUV Sınıfı birincisi Range Rover ödülünü Land Rover Satış ve Pazarlama Direktörü Faik Akkök, Avrupa Coupe/Cabriolet birincisi Jaguar F Type ödülünü Ortaklar Otomotiv Genel Müdürü Oral Güven, Türkiye Coupe/Cabriolet birincisi Porsche Cayman ödülünü Porsche Pazarlama Müdür Yardımcısı Gökçe Sönmez, Avrupa ve Türkiye MPV Sınıfı birincisi Citroen C4 Picasso ödülünü Citroen Türkiye Pazarlama Direktörü Nebi Erbaş aldı.

Altın Direksiyon’un en önemli ödüllerinden biri olan çevre dostu teknolojilerin seçildiği Avrupa Yeşil Direksiyon birincisi BMW i3 ödülünü Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız, Türkiye Yeşil Direksiyon birincisi Hyundai ix35 Fuel Cell ödülünü ise Hyundai Assan Genel Müdür Yardımcısı Eray Gazioğulları aldı.

Etiketler: Das Goldene Lenkrad Altın Drikseyon Auto Show Hyundei BMW Citroen yeşil grün green Porsche Jaguar Land Rover Maserati Mercedes-Benz Audi Mazda Volkswagen

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Small Utility Vehicle Nivus

Volkswagen Brezilya'da SUV havasında, fakat sportif Coupe formunda teknoloji zengini küçük bir CrossOver hazırlanmış... Polo zeminindeki bu ekonomik SUV "Small Utility Vehicle", 2021'de Avrupa ve Türkiye'ye de gelecek.

6 Serisi GT de

5GT'lerin ismi 4 yıl önce 6-Serisi Gran Turismo olmuştu... Eski 6'lar da artık 8-Serisi... Fakat, önemli olan bu 6GT, artık sadece SUV ya da SW sevmeyen aileler için...

2021 2 kapılı E-Klasse

E-serisi gibi Üst Orta Sınıf bir otomobilin Coupe ve Cabriolet formları, hem konfor, hem kalite, hem tasarım ve hem de performans olarak olabilecek "en iyi"yi sunmalı... Mercedes, yine şaşırtmadı ve 2021 için bu keyif otomobillerinde maksimumunu gösterdi!..

BMW 5 Life Cycle Impulse

BMW G30 5 Serisi Sedan 7. neslinde güncelleme... Yeni farlar, daha vurgulu böbrekler, 8kW boost kapasiteli 48V Mild Hybrid, vs... Yeni BMW 5 Serisi Türkiyeyde; 170HP'lik 1.6lt 520i ve 252HP 2.0lt 530i xDrive benzinliler ile 190HP 2.0lt 520d xDrive dizel olarak gelecek...

4 Kişilik Gemera

Gemera, Koenigsegg ekstrem performansının ailecek yaşanması için hazırlanmış en çılgın İsveçli!.. Üstelik Koenigsegg'in ilk kez konfor ayrıntılarına sahip, fakat yine de 400km/h'lik büyük modeli!..

Absolut Jesko

En hızlısının daha da hızlısı nasıl yapılır?.. Savaş uçaklarının kuyrukları, otomobile taşınırsa işe yarar mı?.. Koenigsegg Jesko'sunun hızını artırmak ve daha da aerodinamik yapabilmek için yatay dev arka kanat yerine F-35'lerdeki gibi çift dik sivri arka "yüzgeç" deniyor...

Corvette C8 Stingray Convertible

Ortadan motorlu seksi C8 Corvette'in Coupe halinin tavanını çıkarıp Targa yapabilseniz de, şimdi gerçek anlamda üstsüz haliyle de Avrupalı Roadster SuperSport'lara kafa tutan bir C8 Convertible var!..

1250HP Czinger 21C

0-100km/h hızlanmaları 2 saniyenin altına inen HyperCar dünyasında baş döndüren gelişmeler var!.. 1250 beygirlik Czinger 21C ile artık küçük mühendislik garajlarının da, EV dünyası için müthiş örnekler hazırlayabilecekleri resmen kanıtlandı!..