FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Divine DS

04 Eylül 2014 17:45
Divine DS
Tweet It! Facebook

“Divine konseptiyle, yeni DS tasarım anlayışının ilk örneğini gösteren Citroen, Fransız lüks otomobillerinin hangi yönde gelişeceğine işaret ediyor.”

Malum, Çin'de Citroen ve DS markaları artık ayrı showroom veya bayiliklerde satılıyor...
PSA, artık Avrupa'da da DS'i Citroen'den "koparmak" istiyor...
Artık hiçbir Citroen logosu olmayacak olan DS'lerde, bu Divine konseptinde olduğu gibi, Citroen'in "olan" bir modelinin lüksleştirilmiş şekli değil, artık bambaşka bir tasarım da söz konusu olacak. Yani C4'ün maksimumu DS4'ler artık olmayacak... Sadece donanım ve kaplamalar değil, otomobillerin platformları hariç tüm kabuk, motorlar ve iç ve dış dizayn farklılaşacak.

Elmas dokulu çok büyük panjur ve farlara kadar uzanan kromaj çerçeve ile yeni DS yüzü, normal Citroen'lerle olan akrabalığı uzaklaştırmaya başlıyor.

Müşterilerin ihtiyaç ve zevklerine göre seçilebilen kabin içi donanımı, değişitirilebilir üç farklı ambiyans, doğal karbon fiber erkeksiliğinden, Paris Şıklığı denilen fildişi renkli derilerden, kristal döğmeler ve ipek saten döşemelere sahip kadınsılığa kadar aksesuarlar çeşitlenecek. Üçüncü ambiyansta ise Fatale Punk ismine yakışır şekilde siyah yastıklı deri ve milyonlarca ince elmas parıltılı Swarowski kumaş kombine edilmiş. 

Divine konseptinin en ilginç özelliklerinden biri de lazer "göz"lere sahip olması. Ayrıca holografik göstergeleri de, gerçek bir derinlik oluşturuyor!..

Sofistike ve teknolojik duruşuyla DS Divine konsepti, 1.6 litrelik Turbo motorunun 270 beygir gücü ve 145 gr/km CO2 emisyonuyla da iddialı!..

DS CEO'su Yves Bonnefont'un da dediği gibi, "Fransız tarzı özgün kişiselleştirme için DS markası da, ayrı olmalıydı!'

Sonuçta; DS, artık tek başına bir marka ise, o zaman Citroen'in işi biraz daha zorlanacak, imajı biraz daha kayıp yaşayacak, desek, yanlış olmayacak!..

Etiketler: Citroen Divine DS concept concept Paris Mondial automobile lüks luxury PSA French haute couture

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..