FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Divine DS

04 Eylül 2014 17:45
Divine DS
Tweet It! Facebook

“Divine konseptiyle, yeni DS tasarım anlayışının ilk örneğini gösteren Citroen, Fransız lüks otomobillerinin hangi yönde gelişeceğine işaret ediyor.”

Malum, Çin'de Citroen ve DS markaları artık ayrı showroom veya bayiliklerde satılıyor...
PSA, artık Avrupa'da da DS'i Citroen'den "koparmak" istiyor...
Artık hiçbir Citroen logosu olmayacak olan DS'lerde, bu Divine konseptinde olduğu gibi, Citroen'in "olan" bir modelinin lüksleştirilmiş şekli değil, artık bambaşka bir tasarım da söz konusu olacak. Yani C4'ün maksimumu DS4'ler artık olmayacak... Sadece donanım ve kaplamalar değil, otomobillerin platformları hariç tüm kabuk, motorlar ve iç ve dış dizayn farklılaşacak.

Elmas dokulu çok büyük panjur ve farlara kadar uzanan kromaj çerçeve ile yeni DS yüzü, normal Citroen'lerle olan akrabalığı uzaklaştırmaya başlıyor.

Müşterilerin ihtiyaç ve zevklerine göre seçilebilen kabin içi donanımı, değişitirilebilir üç farklı ambiyans, doğal karbon fiber erkeksiliğinden, Paris Şıklığı denilen fildişi renkli derilerden, kristal döğmeler ve ipek saten döşemelere sahip kadınsılığa kadar aksesuarlar çeşitlenecek. Üçüncü ambiyansta ise Fatale Punk ismine yakışır şekilde siyah yastıklı deri ve milyonlarca ince elmas parıltılı Swarowski kumaş kombine edilmiş. 

Divine konseptinin en ilginç özelliklerinden biri de lazer "göz"lere sahip olması. Ayrıca holografik göstergeleri de, gerçek bir derinlik oluşturuyor!..

Sofistike ve teknolojik duruşuyla DS Divine konsepti, 1.6 litrelik Turbo motorunun 270 beygir gücü ve 145 gr/km CO2 emisyonuyla da iddialı!..

DS CEO'su Yves Bonnefont'un da dediği gibi, "Fransız tarzı özgün kişiselleştirme için DS markası da, ayrı olmalıydı!'

Sonuçta; DS, artık tek başına bir marka ise, o zaman Citroen'in işi biraz daha zorlanacak, imajı biraz daha kayıp yaşayacak, desek, yanlış olmayacak!..

Etiketler: Citroen Divine DS concept concept Paris Mondial automobile lüks luxury PSA French haute couture

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..