FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

En Sert Ferrari'ler

06 Ağustos 2013 16:49
En Sert Ferrari'ler
Tweet It! Facebook

“Koşu ayakkabılarını her yerde bulabilirsiniz... Fakat, olimpiyat koşucularının ayakkabiları özel olarak üretilir... Ferrari P4/5 and P4/5 Competizione de, sadece yarışmak için üretilmiş iki benzersiz İtalyan Aygırı!..”

Ferrari P4/5 and P4/5 Competizione, benzerleri olmayan iki belalı yarışçı!..

24 saatlik Nürburgring yarışlarını tamamlayarak ve bir de FIA Dünya Şampiyonası kazanarak, yuvasına geri dönen P4/5C, "ablası" Ferrari P4/5 ilk kez yan yana geldi!..

Birbirlerine çok benzeseler de, P4/5 Enzo zemininde, Competizione de F430 Scuderia şasisi üzerinde hazırlanmış, aslında iki farklı araç!... Amerikalı yarış takımı sahibi ve otomobil koleksiyoncusu James Glickenhaus'a ait olan bu iki P4/5'ten sadece birinin normal yollara çıkma izni bulunuyor...

Pininfarina tasarımı "road-legal' P4/5, Enzo'nun V12 6.0 lt motorunun hafifçe modifiye edilmiş şekline sahip... Sadece pistlerde kullanılmasına müsaade edilen P4/5 Competizione ise, Ferrari F430 GT2'lerdeki 5.4 lt'lik V8 ile donanmış. 

2015 yılı için Scuderia Cameron Glickenhaus (SCG) olarak P33 isminde yepyeni bir yarışçı model daha hazırlatmaya başlamış. Elindeki P4/5'ler gibi yine benzersiz bir "tek üretim" olacak olan P33, P4/5'lerine göre daha hafif hatta sadece 725 kg ağırlığında yapılması planlanıyormuş. Diğer yanda yeni nesil bir V6 Twin-Turbo motorla 500 HP gibi bir iddiadan da bahsediliyor...

Unutmadan not almanızı rica edelim; P33, 2015 yılının Mart ayının başındaki Cenevre Otomobil Fuarı'nda sahneye çıkacak!.. Tüm Lamborghini, Pagani, Koenigsegg, McLaren gibi SuperSport ve HyperCar üreticilerinin "one-off" "custom" gösterişlerinin karşısına!..

Etiketler: Ferrari SCG Scuderia Cameron Glickenhaus P33 P4/5 GT2 Enzo HyperCar SuperSport süper super competizione competition yarış

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..