FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

İşte Civic Sedan!

10 Mart 2016 15:16
İşte Civic Sedan!
Tweet It! Facebook

“Honda Türkiye’de ön üretimine şu anda başlanan yeni Civic Sedan için Kuzey Amerika ve Güney Asya pazarları önce davrandı ve 10. Nesil Civic’i şatışa çıkardılar. Yerli Civic Sedan, Türkiye’de sonbaharda yollara çıkacak!.”

Honda Sensing, Apple CarPlay, Androit Auto ve LED ışıklandırmasıyla günümüz son teknolojileriyle donanacak olan yeni Civic Sedan, lüks Acura modellerini hatırlatan daha büyük ve çok şık tasarımının altında yepyeni bir platforma da sahip…

Önce ABD pazarına adım atan 10. Nesil yeni Civic Sedan, atletik hatlarının ardında sportif bir sürüş pozisyonu da sunuyor.

Önceki facelift’ler gibi değil, baştan aşağı yeni bir tasarımla hazırlanmış olan Civic Sedan, eğlenceli performansı ve sportif karakterini daha da geliştiriyor. Güvenlik ve yakıt tüketimi gibi önemli başlıklarda da eskisinden de iddialı olacakmış…

Civic’in 44 yıllık tarihindeki en iri model olacak olan yeni Civic Sedan, Honda yönetimine göre de ürettikleri en geliştirilmiş Civic imiş… C-segmenti içinde en rafine seçenek olacağı iddia edilirken, yeni tasarımın altındaki alt yapı ve yeni motorlarla sürüş kalitesinin kompakt sınıf içinde en üst seviyeye çıkarıldığı söyleniyor.

Honda Sensing sistemindeki güvenlik ve sürüş destek teknolojileri, çarpışma önleyici frenleme, şeritten çıkmayı önleme, düşük hızda trafik akışına dur-kalk bile yapabilen adaptif cruise control ile zenginleştirilerek yeni Civic Sedan’da sunulacak!..

7 inçlik yüksek çözünürlüklü Display Audio sistemindeki akıllı telefon entegrasyonun basitleştirilmiş olmasıyla da, yeni Civic Sedan’ın internete bağlanabilirliği iletişimden kopamayanları fazlasıyla mutlu edecek…

Apple CarPlay ve Android Auto ile telefonunuzdaki navigasyonlar dahil tüm önemli uygulamaları sesle kumanda edebileceğinizi de hatırlatabiliriz…

Önceki şekline göre daha geniş 1798 mm olmasına rağmen daha alçak bir tavana 1414 mm sahip olan 4630 mm uzunluktaki yeni Civic Sedan, daha uzun 2700 mm dingil mesafesiyle de kabin içinin genişletilmesini sağlamış. 

FastBack stili arka görüntüsüyle bildiğimiz sedan seçeneklerinden çok farklı duran yeni Civic Sedan’ın daha uzun kaput formu da agresif tasarımı önden arkaya bütünleştiriyor.

Keskin bakışlı ön yüzü, arkaya doğru aracı adeta yere bastıran çizgileri, kaslı çamurlukları, sıralı LED farları, LED gündüz ışıkları ve çarpıcı C şekilli LED arka stopları da, ilk bakışta sportifliğini ve şıklığını fark ettiriyor.

Dinamik fonksiyon ve tutkulu dizayn, yeni Civic Sedan’ı özetleyen tanım olabilir!..

Motor olarak 1.5 litrelik direkt enjeksiyonlu 16 supaplı DOHC sıralı 4 silindirli 1.5 Turbo benzinli ve yeni 1.6 turbodizel seçeneklerinin yanında manuel ve CVT şanzımanlar ilk etapta Honda Türkiye’nin kapısından çıkacak Civic Sedan’larda sunulacaktır…

Geometrisi yeniden yapılmış ön ve arka suspansiyonu, sıvılı stoperleri ve daha hafif gövdesinin alçaltılmış ağırlık merkeziyle yol tutuş niteliklerinde veya çift kremayer dişli 3 cm daha kalın kolona sahip daha nassas direksiyon sistemi sayesinde hakimiyette de eksikliği olmayacak olan yeni Civic Sedan’ın geçmişte olduğu gibi 10. jenerasyonunda da asıl beğenilecek özelliği tasarımı olacak!..

Diğer yanda elektronik park freni, Walk Away otomatik kapı kilidi, çok sayıda eşya saklama bölmesi, abin içindeki daha pahalı döşeme ve kaplamalar, çok daha iyi açılarda koltuk ayarı, ısıtmalı ön ve arka koltuk seçenekleri gibi aksesuar bolluğu da, Türkiye’deki tüketicilerin çok hoşuna gidecek ayrıntıları olacak…

Honda’nın ABD, Kanada, Meksika ve Tayland fabrikalarından sonra Türkiye’de üretilmeye başlanan yeni Civic Sedan, ilk hali olan 1972 Civic’e ve yıllar içindeki 9 nesline göre adeta bambaşka bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor!..

Son olarak, son 6 yıldır Japonya’da Civic satışı yapılmadığı için yeni nesil Civic artık küresel iddiasının karşılında, eski Japon boyut sınırlamalarından da çıktı ve rakiplerine kafa tutacak büyüklük ve basık/geniş tasarıma kavuştu!..

Honda fanatiklerine de yeni Civic Sedan’ın FC serisi olarak adlandırılacağını not olarak aktaralım!..

Etiketler: Honda Civic Sedan Türkiye Turkey sleek wide basık geniş sportif dinamik büyük Acura FC1 FC2 Honda Sensing

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..