FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Lamborghini Huracán

19 Aralık 2013 18:26
Lamborghini Huracán
Tweet It! Facebook

“Lamborghini Gallardo'nun yerine geçecek yeni genç boğa, Huracán, 0-100 km/h hızlanmasını 3.2 saniyede gerçekleştirecek!..”

Onlarca versiyonun ardından Gallardo'nin yerini alacak kompakt SuperSport Huracán, nihayet ortaya çıktı!.. 

Mayaların ateş ve fırtına tanrısının ismini alan yeni genç boğa, asıl LP610-4 model ismine sahip olacak!..

5.2 litrelik V10 motorun son modifiye şekli olarak 600 beygir gücünde ve yine dört çekerli olacak olan Huracán, Aventador'a olan benzerliğiyle dikkat çekiyor... 

AutoBild'in ilk videosuyla Lamborghini'nin genç boğasına hoşgeldin diyoruz.

Huracan LP610-4, Gallardo'nun yerini doldurmanın ötesinde, çok daha iyi bir performans müjdeliyor!..

610 HP performansına 8.250 1/min devirde ve maksimum torku 560 Nm'ye 6.500 1/min devirde sürücüsüne veren bu genç boğa, 1.422 kg ağırlığında bir SuperSport!..

3.2 saniyelik 0-100 km/h hızlanmasından başka 0-200 km/h sprinti için sadece 9.9 saniyeye ihtiyaç duyuyor!..

Euro 6 normlarına uygun motoru, 12.5 lt/ 100 km yakıt tüketimi, çift debriyajlı şanzımanı, dört teker çekişi, direksiyon üstünden Strada, Sport ve Corsa modlarıyla sürüşü...

Lamborghini Huracan LP 610-4, standart karbon seramik frenlerinden başka takometreden infotainment sistemine kdar çok fonksiyonlu 12.3 inçlik büyük bir TFT ekranla da, kullanıcılarının çok hoşuna gidecek!..

2014 Mart ayında Cenevre fuarının ardından yollara çıkacak olan Huracan, şimdiden ortalığı karıştırmayı başarıyor!..

Huracan için Sant'Agata'ya gelen "meraklı"ların yolculuğunun anlatıldığı Hexagon projesinde ilk kez lastik yakan yeni Lamborghini için, tüm uzman gazeteciler, "Bugüne kadar Lamborghini düşünmemişlerin bile kalbini çalacak!" diyor...

Etiketler: Huracán Lamborghini Italian SuperSport V10 LP610-4 Strada Sport Corsa

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..