FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

M4 Cabrio

04 Nisan 2014 02:37
M4 Cabrio
Tweet It! Facebook

“Ve karşımızda, BMW M4 Cabriolet, otomobil yakın tarihinin en çok beklenen Cabrio modellerinden biri!.. "Üstsüz" M3 artık yok!.. Fakat, artık, daha "havalı"sı var!..”

2014 yılının başındaki Detroit NAIAS'da yeni M3 Sedan ve M4 Coupe gösterilmişti...  Şimdi ise New York Auto Show, M4 Cabriolet'nin lansmanı için tercih edildi... 
İki silindiri eksik ve ağırlığı da çok daha az... Artık üretilmeyecek M3 Convertible'a göre!..

Üstsüz M4, önceki şekline göre 60 kg daha hafif!.. 1.750 kg ile 1.497 kg'lık M4 Coupe'ye göre daha ağır olan M4 Cabrio, yeni M3 sedan ve M4 Coupe'deki gibi sıralı 6 silindirli 3.0 lt Turbo motoruyla 5.500 1/min devirden itibaren 431 HP!.. 7.300 devire kadan maksimum beygir gücünü çıkaran M4 Cabrio, 1.850 ile 5.500 1/min devirler arasında ise 550 Nm'lik maksimum torkunu sürücüsünün keyfine sunuyor...

6 ileri manuel şanzımanlı haliyle 0-100 km/h hızlanmasını 4.6 saniyeye sığdıran üstü açık M4, 7 ileri M çift debriyajlı DCT şanzımanıyla akselerasyonunu 4.4 saniyeye indirebiliyor!.. 

Diğer 4 Serisi Cabrio'lar gibi üç aşamada açılan metal tavana sahip olan "üstsüz" M4, bu gösterişli hareketini tek bir tuşa basıldığında 20 saniye içinde tamamlıyor... Üstelik 18km/h hızla hareket halindeyken bile... 
Tavanı açık ve tavan panelleri gömülüyken bagajı 220 litre olan M4'ün "hardtop"lu duruşu sırasında bagaj hacmi 370 litre olarak kullanılabiliyor...

M4 Coupe'ye göre vergiler hariç 4.000 Euro daha pahalı olması beklenen M4 Cabrio, ne yazık ki önümüzdeki yaz aylarına değil, 2014 sonbaharına yetişebilecek!..

Etiketler: BMW M4 Convertible Coupe New York M DCT

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..

Doblo'nun Combo'su bitti

Yeni mimarisi ile beşinci nesil Combo da, artık PSA LAV Dörtlüsü'nün bir parçası... Fakat, kaslı ve güçlü tasarımı ve Opel tarzı LED çift kanat gündüz farlarıyla yine de farklı...

Seat Cupra değil Cupra Seat

Ekstrem sportif version ismi, artık bir marka!.. Bakır logolu Cupra markası!.. Seat markası, kendisinden daha hızlı, daha gösterişli ve daha sert seçeneği ayrı bir marka olarak pazarlayacak!..