FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

M4'e Çok Yakın

22 Temmuz 2013 12:02
M4'e Çok Yakın
Tweet It! Facebook

“M4 Coupe'ye en yakın görüntü ve performans yeni BMW 435i Coupe M Performance paketiyle ortaya çıktı!.. Performansta çok uzak fakat görüntüde çok yakın olan bu yeni "M"lerin, biz "gerçek"ini bekleyeceğiz!..”

BMW 4-Serisi Coupe'yi geleceğin M4'üne nasıl benzetebilirsiniz, sorusunun cevabı, elbette M Performance paketi!.. Performansta da küçük bir artı ile gelen bu "etstra", 2014 yılında müşterilere sunulmaya başlanacak!..
Daha agresif aerodinamik paket, kabin içi döşeme ve kaplamalarda farklılık, suspansiyonda alçaltma ve sertleşme ile motor yazılımındaki modifikasyon ile gerçekleştirilen M Performance, retrofit aksesuar olarak, komple ya da parça parça da yaptırılabiliyor. 
Fakat, bizim tavsiyemiz özellikle body kit'in sipariş edilmesi!.. Çünkü, bu görünüm ile M4 Coupe gibi "gidemeseniz" de çok "havalı" olacağınız kesin!.. Türkiye'deki ÖTV çılgınlığı sebebiyle, "satın alınamaz" bir rakamla gelecek olan M4 Coupe'ye benzeyen BMW'lerin yolları süslemesi bile çok keyifli olacak!..

BMW’nin M bölümü tarafından tasarlanmış ve mühendisliği geliştirilmiş olan "aero kit"te entegre karbon fiber splitter ve daha büyük hava ağızlarıyla daha alçak bir ön tampon, ilk bakışta fark ediliyor. Tüm dış gövde boyunca karartılmış krom şeritler, karbon fiber dış aynalar, daha geniş çamurluklar ve yan alt çıkıntılar,  karbon fiber arka spoiler ile difüzör ve hava çıkış boşluk açıklıkları olan yeni arka tampon da, bu paketin dış ayrıntıları...

Yeni üç kollu Alcantara direksiyon simidi, kontürleri vurgulanmış yeni koltuklar ve diğer sportif döşeme ve kaplama seçenekleri de bu paketin diğer detayları olarak önümüzdeki Frankfurt otomobil fuarında meraklılara gösterilecek.

Tüm bu estetik "upgrade"lerin yanında BMW M Performance paketinin güç ve torkta da ekstra sunması, asıl beklenen sürprizdi... Fakat, açıkçası bu "ekstra"yı bizler biraz eksik bulduk...
M4'e yaklaşabilmek için çok daha fazlasını beklerdik!..

4-Serisi Coupe'in 4 motorundan 3'üne uygulanabilecek bu modifikasyonlarda 420d, 428i ve 435i tam yüzde 10 oranında güçlendiriliyor!..
Yazılım değişikliği ve farklı egzost sistemiyle gerçekleşen bu modifikasyon ile böylece 420d 200 HP ve 418 Nm, 428i 270 HP ve 389 Nm, 435i ise 340 HP ve 450 Nm'ye yükseliyor!..
Elbette bu değerlerin M4 ile mukayesesi mümkün değil! O sebeple body kit, fazlasıyla yeterli, diyebiliyoruz!..

Etiketler: BMW M M kit aero body software Performance M4 Coupe 4 Serisi

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Yeni C4 Tüm Ayrıntılar

C Hatchback segmenti Avrupa’nın en önemli segmentlerinden biri ve Citroën, tamamen elektrikli yeni ë-C4 ve yeni C4 ile bu segmente oldukça iddialı bir giriş yapıyor. Citroën DNA’sının yenilikçi özelliklerini ve üstün konfor seviyesini bünyesinde barındıran yeni modelimiz farklı müşteri beklentilerini karşılamak üzere tamamen elektrikli, benzinli ve dizel olmak üzere üç farklı motor seçeneği sunuyor.

Ukala Bentayga

Bentley Beyond 100 iş geliştirme planı çerçevesinde tüm modeller baştan aşağı gençleştiriliyor... Şimdi ise sıra 5 yılda 20.000 adetten fazla üretilmiş ve markanın satışlarının yarısını oluşturan Bentayga'ya geldi...

Süslü Q5

Mercedes GLC ve BMW X3'ün bire bir rakibi Audi Q5, 2021 yılına biraz daha süslenerek giriyor... Arkasındaki organik efektli OLED ışıkları ve kabin içindeki yeni nesil MMI ise, asıl yenilikleri...

Şampiyon F-150

Ford Pick-Up’larının tümüyle elektrikli versiyonu olacak yeni büyük F-150 Raptor’unun Tesla Cybertruck ve GMC Hummer EV karşısına çıkmasına çok az kala; 43 yıldır Amerika'nın en çok satıyan motorlu aracı F-Serisi, 14. yeni neslinde ilk hibrid seçeneğiyle ortaya çıktı!..

Arteon'da Shooting Brake

Volkswagen, FastBack Arteon için PHEV versiyonu gibi teknik güncelleme yaparken, bir sürpriz gerçekleştirdi ve çok merak edilen 5 kapılı ShootingBrake Arteon versiyonunu da gösterdi...

Mokka Elektriği

"Blitz" vurgusuyla 30 yıl önceki Calibra'dan bu yana ilk kez bu kadar farklı bir Opel karşımızda!.. Yeni Mokka, sadece kendisinin değil, tüm Opel'in tasarımını değiştiriyor!.. Üstelik artık %100 elektrikli olarak 322km menzil de sunuyor!..

V8'e dönen Cayenne GTS Coupe

Yeniden V8 ile donatılan Cayenne GTS ‪lerin en dinamik formu Coupé ile Porsche, sportif SUV serisinin bana göre en keyifli versiyonunu ortaya çıkarıyor!..

M5 ve RS6'ya E63 cevabı

Ama onun station wagon'u var desek de, M5 Competition'a göre bir tık zayıf olan güncellenmiş M177 motorlu W213 facelift Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ yine de yolların en çılgın ailelerinin üst Orta Sınıf canavarı... Hammer lakabı olan bu hızlı yıldız, sedan olarak M5'e, SW olarak da RS6 Avant'a rakip!..