FacebookRSSTwitterYouTubeGoogle+

Porsche Cayenne Turbo S

25 Ocak 2013 02:24
Porsche Cayenne Turbo S
Tweet It! Facebook

“Cayenne'lerinin en yeni zirvesi Turbo S, Porsche'nin en büyük "roket"i, artık 550 HP ve 749 Nm! Cayenne Turbo S ile Porsche bu iri kasa tipinde ilk gerçek "maksimum"u görüyor!”

Cayenne'lerin en güçlü modeli Turbo S, artık yollarda!..
İkinci nesil Cayenne'lerin zirvesine oturan Turbo S, kaputunun altında Turbo ile aynı 4.8 litrelik bir V8'e sahip, fakat "S" modifiyesi ile Turbo basıncı yükseltilen ve emme manifoldunda akış hızı geliştirilen Cayenne'in motor "beyni" de yeniden programlanmış.

Ekstra 50 beygir gücüyle 550 HP'ye çıkan Cayenne performansında tork da, artı 50 Nm ile 749 Nm'ye ulaştırılmış. Böylece 0-100 km/h akselerasyon saniyenin beşte biri iyileşirken, maksimum hız da 4.8 km/h arttırılmış. 
Porsche'nin iddiasına göre; bu güce rağmen yakıt tüketimi 100 km'de 11.4 litreye kadar düşürülebiliyor!..
Ve, CO2 salımı da 270 gr/km ile, rakiplerine "pis" dedirtiyor.

Elektronik kontrollü arka diferansiyel kilidi,  özel programlı havalı suspansiyonundaki hidrolik çalışan roll-bar'lar, aktif amortisör kontrolü ve tork vektörleme sisteminin Cayenne Turbo'larla aynı olduğu da belirtmemiz gerek.
İlk bakışta Turbo S'i diğer Cayenne'lerden ayırmak ise, sadece farların içindeki ve dikiz aylarının altındaki parlak siyah zeminle mümkün olabilecek. Elbette, 21 inçlik özel jantlarını da unutmamak lazım!..
Kabin içindeki özel deri ve karbon fiber kaplamalar da, Turbo S için özel olarak hazırlanmış.

 

Etiketler: Porsche VW Turbo Turbo S Cayenne HP Nm

diğer haberlerden

Haber BaşlığıTarih

Gündelik McLaren

McLaren süper hafif ve kullanımı çok kolay bir GranTurismo yarattı... Tasarımı yine aşarı sportif gibi dursa da bu GT, aslında normal yollarda keyif çatmanız için fazlasıyla konforlu... Fakat, performans değerleri yine de baş döndürüyor!..

Golf 8

45 yıl önce ilk Golf üretilmeye başlanmış ve 20. Yüzyılın ikinci Halk Otomobili olmuştu... 1974'ten bu yana hem VW Grubu, hem de otomotiv endüstrisi çok değişti!.. Artık dijital çağa girdik ve Sekizinci Nesil Yeni Golf de artık neredeyse tümüyle dijital bir otomobil oluyor!.. Bu arada iki far arasındaki LED şerit, sadece GTE'lerde olacakmış... ‪#MildHybrid #eTSI motorlar 110, 140 ve 150HP olarak @volkswagen #Golf8 %10 daha az tüketecekmiş...‬ ‪204 ve 245HP’lik #PHEV #GolfGTE seçenekleriyle 5 tane elektriklendirilmiş #allnewgolf çıkacak!.. ‬ ‪TGI ise 130HP!‬ ‪NOx’u %80 azaltılmış dizel olarak 115 ve 150HP’lik iki TDI’ı olacak!‬

S60 Made in USA

Volvo ABD'de ilk fabrikasını açarken, yeni S60 modelini de orada üretmeye başladı... Yeni S60, eski Ford genlerinden tümüyle kurtulmuş ve yeni Volvo mimarisinde eski şekillerinden çok daha kaliteli ve biraz da büyük düşünülmüş.

Hayalet Phantom

Otomobil piramidi diye bir şey varsa, yeni Phantom onun zirvesinde duruyor!.. Ve yeni nesil Phantom ile, otomobil kavramının konfor ve bireysel zevkler konusunda nasıl abartılabileceği gösteriliyor!..

Yerli Pirelli

Artık Lamborghini gibi tüm SuperSport'ların standart lastiği olan Pirelli, son yıllarda her ne kadar Çin Pazarı’na konsantre olmuş olsa da, Türkiye ile olan çok eski bağlarını daha da güçlendiriyor.

Lüks Fransız DS7

Audi, BMW ve Mercedes gibi Alman Premium'larının modern SUV’larına karşı Fransız Lüksü!.. DS, 7 Crossback ile eski modellerini unutuyor ve yepyeni bir maceraya başlıyor.

Yeni 8 Serisi

Efsane geri döndü!.. Yeni 8 Serisi büyük BMW sporcusu, ilk 8'lerin üretilmesinin durdurulmasından tam 19 yıl sonra yeniden ortaya çıkarıldı!.. Üstelik, gerçekten seksi bir tasarım ve müthiş bir motorla...

Coupe tarzı bir Yeni 508

Peugeot SA, Opel'i satın aldıktan sonra müthiş bir atağa geçti... Yeni 508 ise, sanki tüm bu hızlı çıkışın sembolü!.. Daha güzel, daha kaliteli ve daha sportif, hatta radikal bir sedan!..